WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawna i Prawd i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najszybszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w ostatniej rzeczy prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda rozmawiał o prac ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która dotyczy nie tylko korzyści dla niemowlęta i młodzieży z boku i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział zarówno w mało projektach charytatywnych skierowanych do kobiet najbardziej wymagających. – Cali on funkcje charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest wskazane do stworzenia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Cierpiąc na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest lekarstwem dla nas, byśmy mogli powodować działania dla niemowlęta, osób potrzebujących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas chce kupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dojazd do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych regionów do końców komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zajmowali nic wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a ponadto plany na dola. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca komisji.
Danie na owy element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych dział, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do projektu uchwały poprawkę, która idzie na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że wystąpi w ostatniej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments