Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na produkcję tylko kilku godzin dziennie. Warunki płacą się być niemal idealne. Że coraz częściej prezentuje się, że są to oszuści wykorzystujący na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na lekką a dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to spółka biorąca się sprzedawaniem przedmiotów z drugiej ręki i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te grane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma odznacza się innowacyjnością i nastawia się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, który panuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie to uważa liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić artykuł na sprzedaży, zadbać o odpowiedni związek z klientem, a jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i twierdzi, że będziemy działać w firmie o właściwej renomie. Obiecują nam pomoc i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób jest ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać ma ta czynność, a samo, czego się dowiadujemy to toż, że do naszych działań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje to specyficzna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Obok niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie korzystają ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie podaje także swojego imiona, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja tematów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Okazuje się jednak, że klienci nigdy tych przedmiotów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W układu spośród obecnym, że wydajemy na domowym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której klient mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W przypadku, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, prawdopodobnie ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję własnych żyć. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard wykazują się sprytem, ponieważ w przypadku, gdy pod aukcją podpisuje się ich człowiek, więc on poniesie konsekwencje ich działań. Zatem toż dzisiaj my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, ponieważ wtedy jednak my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie trafiają do kupującego.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien stanowić szczególnie ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest toż podstawowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dodała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone nasze cele. Trzeba widzieć na te propozycji, w których nie zostały podane szczegóły a też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego standardu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, którzy będę potrzebowaliby skorzystać z pomocy oszusta. Im częściej będziemy przedstawiać na policję tego standardu ogłoszenia, tym prawie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments