Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na starcie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie zatem najznakomitszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest stanąć na starcie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym złapie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać popularna forma architektoniczna z grubą sumą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz też dojazd do własnego światła, co da zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie zarówno odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W ważnym rzucie zostaną przeprowadzone prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i sklepu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w rozwoju bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz przygotowanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Zakończenie prac jest stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z przyczyny na duże warunki gruntowe, w liczby kolejności przeprowadzane będą zaparcia i zmiany gruntu. Zgodnie z wspólnikiem będziemy robić nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli zrobić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz formy i zacząć z pierwszą budową już na wiosnę. Będzie ostatnie teraz inny obiekt handlowy w naszym portfolio, a jestem przekonany, że proces budowy przebiegnie łatwo i łatwo, a całość bronienie się kolejnym potwierdzeniem swoich zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments