UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

Aktulności Kołobrzeg Sport z Kołobrzegu

Specjalnie na Mistrzostwach Polski Młodzików w nadmiarach w trybie wolnym spisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody odbyły się w bliskim Stargardzie a udział w nim użyło 244 najlepszych młodych zapaśników z wszelkiego świecie.

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan i dobrze 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Najlepiej z nich napisałem się Aleksander Polguj, który w liczb do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w rezultacie pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle atrakcyjni istniał więcej efekt w sile do 100 kilogramów, w którym kolejny reprezentant UKS Patryk Mirecki przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź. Udział w turnieju wzięli także Mateusz Rajkowski, który z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

– Stanowię wysoce odpowiedni z tych chłopców ponieważ odwalili kawał dobrej rzeczy nie jedynie na stresach lecz i na treningach gdzie toczyło się litry potu . Mam szansę że następne lata współpracy przyniosą coraz większe produkty nie jedynie na arenach kraju a także również na końcach Europy albo też Świata. Trzymajcie Kciuki – skomentował już po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników obecnie w najszybszy weekend w Konkursie Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie