Turystyka - szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

Turystyka Międzyzdroje

Poradnik Klienta

W minionych dwóch dekadach wyraźnie zmieniły się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się bardzo więcej zwolenników turystyki aktywnej, którzy wchodzą miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal bawią się dużym powodzeniem, ale dotyczy to także jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy choć na Suwalszczyźnie czyli w okolicach Mrągowa. Wzrosła i liczba osób poszukujących mniej atrakcyjnych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Gryfino

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców kursu było przeprowadzenie go kilka zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedno otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze spotykają się również interesujące zabytki.

Szlak liczy około 1800 km i otwiera się w Elblągu. Wiedzie wtedy na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i wspaniałymi mostami w Stańczykach.

Nadal są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Polski i malownicze Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Przychodząc do Białegostoku sama spośród jego nitek idzie w charakterze Łomży. Dobrze na odległości przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Gryfino

Co kilkadziesiąt kilometrów na kursie Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie właśnie wzdłuż granicy

Nie właśnie wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są więc po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół wielkich miast. Przypadkami pewno stanowić Wielkopolska i Łódzkie.

Nadal do miejsc mniej zatłoczonych, a za to bardzo malowniczych zaliczyć można Kaszuby i okolice północnej Odry.

Większość spośród nas wydobywając się w góry jest na nauk Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o dużo dużo malownicze są Sudety. Bieszczady także nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez cały rok wyglądają na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych domów na Szlaku Orlich Gniazd, spieszący się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, chociaż w Starzy lub Pilicy.

Turystyka Gryfino

Warto przecież posiadać na pomocy powiedzenie, że „pod latarnią jest powszechnie najciemniej” i wybrać się czasem w okolice wielkich metropolii. Tam też mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Gryfino

Zapraszamy do odwiedzin serwisu polecającego się inwestowaniem w ziemię na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments