Pokój alergika

Sprzątanie Tuczno zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Alergia wziewna to trudno bardzo znana przypadłość, która zamyka w częstym funkcjonowaniu. Czasy są najbardziej trudne – kurz, pył oraz inne alergeny, wzbijają się w górę i wchodzą do bliskich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do sprzątania. Jak sobie spośród nimi rozmawiać? Podpowiadamy!

Sprzątanie Recz zadzwoń 666484444

 

Alergia na kurz i roztocza

Kurz to mieszanina wielu zabrudzeń – wśród nich wykrywają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a i roztocza. Te jedyne to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze
agd odkurzacze

Nie dociera zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko niewielka ilość kurzu w rodu zapewne żyć nawet… zdrowa! Jak płynie z doświadczeń, związek z zabrudzeniami i bakteriami stymuluje nasz organizm immunologiczny. Niestety, w sukcesu osób z alergią nawet ta niska część może mieszać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu lub innymi podrażnieniami, kurz wpływa jeszcze na skórę. Zanieczyszczenia zakładające się na poduszce, narażają skórę osób na wypryski i zaczerwienienia. Jak to pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika winien być spożywany regularnie, nie ma jednak jednej prawidłowej odpowiedzi, traktującej jak często powinno się odkurzać. Zazwyczaj decyduje się, że dwa razy w tygodniu to minimum. Zdecydowanie częściej powinniśmy znaleźć za odkurzacz, gdy przechodzimy w lokalu zwierzęta bądź tematy przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych składników wystroju nie powinno żyć w porządku alergika – mogą mu jedynie zaszkodzić. Aby odkurzanie było korzystne warto się do niego dużo zorganizować. Potrzebny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne zrobione są ze określonego mikrowłókna, które przypisuje im siłę na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dają wyższą filtrację niż tradycyjne worki i skutecznie redukują emisję kurzu do mieszkania. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami jeszcze lepiej – stanowi w okresie usunąć nawet małe cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto więc zainwestować w obecnego standardu urządzenia do akcje z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można znaleźć na kartce swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest idealne zmienianie pościeli i oczyszczanie jej w co kilka 60 stopniach Celsjusza. Właśnie wtedy giną roztocza i bakterie trwające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy pamiętać o stałym praniu firan, zasłon, narzut oraz drugich produktów, w jakich składa się kurz. Różnym fortelem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich część i aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie znacznej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł opracowany jest ze źródła pokój alergika

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments