Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada skończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie osiedla będą tanie po raz ten w aktualnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w momencie której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Jak podkreśla firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w aktualnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi istnieli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na wszystkim rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w kojarzącym się do tyłu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o inne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz godzina na zimową przerwę, jaka stanie zastosowana na rozpoczęcie infrastruktury do kolejnego sezonu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego olbrzymia popularność wśród ludzi oraz gości jest silna. Wydłużenie bezpłatnego czasu mienia z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to dziś Rower Miejski bawi się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i stosowania z alternatywnych źródeł transportu zazwyczaj istniałoby również będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją karierę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszelki bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w aktualnym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z organizmu w porach 15:00 – 19:00, kiedy docierało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszelkiego dnia. W miary tygodnia podział rozprzestrzenia się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 też z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w niniejszym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwile zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w niniejszym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu przygotowali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Na wczesnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został także rozszerzony o kolejną stację i inne 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest właśnie jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można mieć z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments