RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z elementem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje planowaną na doli przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play planuje tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Decyzja dotyczy przystąpienia do sporządzenia swego planu zagospodarowania przestrzennego. – To swoiste działania, którymi miasto może wyrazić protest wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do historii gospodarczych, przypominając, że magistrat jest słaby wobec będących już przepisów prawa. – Teraz uznaje się stawianie masztów telekomunikacyjnych chociażby w takich zajęciach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najszybszego budynku.

Przegłosowanie decyzji nie spowoduje jednak, że lokata nie powstanie. Władze miasta mają zatem w najściślejszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Mamy mało propozycji rozwiązania tego faktu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments