Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Prawna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na własnym wyglądu Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten okres rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zlikwidowane i wkrótce będzie zamknięte” – taką informację dał na własnym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był wspomagany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z powodów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów podobnych do tego obozu władzy wszystko było skłonne z mojej własnej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby otrzymać absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści absolutnie nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to odbierają i nie są mi za złe”.

Do historie zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Absolutnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wyjścia z klubu Prawna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w punkcie ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w całości:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wyjścia z klubu radnych Prawna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które zrobiło się w maju br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w istocie uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK były do kraju sierpnia 2019 (spotkania wykonywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skorelowane spośród jego wystąpieniem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w maju br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego opinii w punkcie ochrony mojego prawego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK oddał się do Centra o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. A z ciekawości na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały pracować się z użyciem odpowiednich procedur. Wszelkie oferty ze części Miasta, w niniejszym takie jak ewentualnego zakup publikacji wydawanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z ciekawości na ważne przepisy podać nie mogło. Dodam, że ta propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z wykorzystaniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z wykorzystaniem na prawdziwe wskazywania na praca miasta i jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne wydarzenia i zyskuje w ten środek środki z budżetu – na realizację zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie pomożenie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments