Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Suchań

Zachodniopomorskie

Człowiek budzi się i kończy. Pogrzeby stosują się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a także z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe powinny stanowić stworzone profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Barlinek

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu osoby powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument niezbędny do dopełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Że są podejrzenia, że zgon wystąpił w zysku wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak otrzymać taki list z lekarza sądowego, który badał przerwy w urzędzie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w procesie trzech dni z daty śmierci zmarłego. Następnie powinna wystąpić z skutkiem o wystawienie aktu zgonu. Wskazane będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Dokument ten uprawnia do pobrania zasiłku pogrzebowego plus stanowi korzystny do załatwiania spraw związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Barlinek

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z pracownikiem zakładu pogrzebowego, badany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w wypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w którym planuje przejść się pogrzeb czy nowego rodzaju pogrzebu ( w wypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług powiązanych z koleją pochówku, między innymi:

obwieszczenie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalisty ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W wypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie jest porozumieć się z księdzem w sytuacji organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki przenosi się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na środowisko ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku jest często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi zetknąć się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Jest jeszcze wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który dokona ją w specjalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a też opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w którym odbędzie się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprez to koszt około 300 zł.

Pogrzeb ograniczam się więc z mnóstwem form i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na szczęście w takiej sytuacji mogą polegać na wsparcie innych członków rodziny, a też państwa, które da rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po pozyskaniu przez nią listu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie pragnie być wspaniały a nawet przy ograniczonych sposobach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej wiedz o organizacji imprez pogrzebowych na ścianie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Barlinek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments