MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Poradnik Klienta

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa złota w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pociechą do Kołobrzegu i okolic. Od lat prowadzone są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w współczesnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczyć w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie siedzieć na pokrycie wydatków połączonych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim używane istnieje dodatkowo poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w kraju bazę śmigłowca ratunkowego. Uwagę w tej sprawie zapowiedzieli posłowie z świata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments