Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Dobrzany

Zachodniopomorskie

Trądzik stosowany jest z chorobą dotykającą młodych mężczyzn wpadających w sezon dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej jest on problemem nastolatków, a w moc przypadkach nic nie znika samoistnie, oraz z okresem stan cery tylko się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto i dowiedzieć się, jak pamiętać o skórę, by odzyskała młody styl.

Leczenie trądziku Karlino

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku płynie z złej pielęgnacji. Wymienia się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość jest taka, iż w ten forma można tylko pogorszyć stan naszej skóry i zaognić stan zapalny. Jak wtedy dobrze pamiętać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele pań do czyszczenia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego modelu produkty nic nie pomogą nam wygrać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – potrafią go więcej nasilić. Co będzie więc ciekawszym wyjściem? Przede wszystkim łagodne produkty do czyszczenia – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w ciągu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w toniku nie znajdywał się alkohol, bo chyba on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne szczególnie w sukcesu cer mieszanych i ciężkich. Jeśli skóra jest jednocześnie wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. A w sukcesu aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, oraz zarazem roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto jeszcze przemyśleć wybranie się na brak z zastosowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie zajmuje w bliskiej ofercie marka Nanili Professional. Efekty tego modelu działają intensywnie, przynosząc wysokie efekty. Kwasy potrafią istnieć jednak traktowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co mówią niektórzy, wystawianie osób na życie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, ale teraz na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie dużo więc zaopatrzyć się w krem z filtrem UV i podawać go codziennie przed wyruszeniem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Karlino

0 0 votes
Daj ocenę