Xbox360 

Kultowy Xbox360 – sprawdźmy, czy ktoś w to jeszcze gra!

Poradnik Klienta

Kultowy Xbox360 – sprawdźmy, czy ktoś w to jeszcze gra! Konsola wideo Xbox360 firmy Microsoft zadebiutowała na rynku pod koniec 2005 roku, natomiast w Polsce pojawiła się w sprzedaży 3 listopada 2006 roku. Mimo, iż od premiery tego sprzętu upłynęło już 13 lat, konsola cieszy się niesłabnącą popularnością i nadal można ją spotkać w wielu polskich domach. Wysoka jakość sprzętu i porządne wykonanie były przyczyną sukcesu, którą odniosła konsola na cały świecie. Okazuje się, że nadal nie brakuje graczy, którzy po Xboxa360 chętnie sięgają w wolnym czasie.

Xbox360 – wersje kultowej konsoli

Dopiero w listopadzie 2016 roku Microsoft poinformował o zaprzestaniu produkcji Xboxów360. Na przestrzeni lat pojawiło się kilka wersji tego urządzenia, które musiało spełniać wymagania graczy, stawiających coraz wyżej poprzeczkę. Gdy konsola trafiła do sprzedaży, dostępna była w wersjach Core i Premium, różniących się wyglądem zewnętrznym oraz dodatkowym wyposażeniem. Wersja Elite zadebiutowała w Ameryce 29 kwietnia 2007 roku, wprowadzając czarną obudowę, złącze HDMi i dysk twardy o pojemności 120 GB. Wersja Slim pojawiła się 16 lipca 2010 roku oferując graczom moduł WiFi i dysk twardy 250 GB, natomiast ostatni Super Slim z kontrolerem Kinect zadebiutował 10 czerwca 2013 roku. Wszystkie konsole działały w oparciu o Xbox Live, czyli wirtualnej społeczności użytkowników Xboxów, gdzie gracze mają swój unikalny GamerTag – dzięki Xbox Live można nie tylko wspólnie grać, ale również czatować, prowadzić rozmowy głosowe czy wideokonferencje. Więcej wersji Microsoft już nie wypuścił na rynek, chociaż dominacja jednej konsoli przez tak długi okres czasu świadczyła tylko o popularności, jaką zdobył Xbox360, podbijając serca graczy z całego świata.

Czy ktoś jeszcze gra na Xbox360?

Wbrew pozorom, graczy posiadających Xboxa360 nadal nie brakuje. Na rynku używanych gier wideo bez problemu kupimy ten model konsoli, często w bardzo dobrym stanie. Dużym plusem jest dostępność gier na Xboxa360 – z racji jego popularności, tytułów na polskim rynku było naprawdę wiele, w tym także kultowe gry takie jak GTA IV, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Halo 3, Diablo III, The Sims 3, The Sims 4. Wiele z nich powstało już po zaprzestaniu produkcji Xboxa360, mimo to producenci nadal oferowali wersje przeznaczone na te kultowe konsole. Obecnie używane tytuły można kupić dosłownie za grosze – nie brakuje ofert, w których świetne gry na Xboxa360 oferowane są przez sprzedawców za 10, 20 lub 30 złotych. Można nadal w nie grać, ciesząc się świetną rozrywką i grafiką na naprawdę dobrym poziomie. Mimo iż na rynku pojawiły się już nowe konsole, a niedługo będzie jeszcze więcej najnowszych modeli, jak na razie nic nie wskazuje na to, by Xbox360 przestał cieszyć się popularnością. Ta kultowa konsola na pewno jeszcze dłuższy czas będzie gościła w niejednym polskim domu i nie ma się co temu dziwić – jest to naprawdę dobry i porządny sprzęt, który w zupełności wystarczy, by pograć w ciekawą grę i odstresować się w wolnej chwili.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments