KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na pełnych możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na obecny moment kontrolę graniczną wprowadzono oraz w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie całkiem w wyznaczonych do tego mieszkaniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie granicy będzie dopuszczalne tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni też na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie wywoływana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie ściśle do poziomu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układu z działaniem dużego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie montować zadania przy zachowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe i we współpracowaniu z Policją i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co zatem nazywa w działalności dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą mogli: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, lub osoby zajmujące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na polem RP; cudzoziemcy będący uprawnienie do produkcji na polem RP tj. cudzoziemcy prawi do wykonywania rzeczy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający danie na pozycję, zezwolenie na pozycję sezonową, oświadczenie o daniu wykonywania pracy gościowi na polem RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może dać gościowi na przyjazd na polem RP, w systemie danym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments