HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie tworzy na samochody dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo że być ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na trasie Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych wyposażonych w 150 miejsc siedzących, z możliwością zakupu nie więcej niż 10 kolejnych pojazdów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia ostatnie lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie stanowi samotnym z ważnych regionów, który położył na samochody dwutrakcyjne, łączące najważniejsze cechy pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i wyposażonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość ciągnięcia się po liniach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na lokaty taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znacznej grupie były sfinansowane ze sposobów Unii Europejskiej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments