Finbo Kamień Pomorski

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który rodzaj pożyczkodawca może zweryfikować Twoją sytuację gospodarczą? Przeczytaj towar i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów.

Finbo Dębno

Rynek pożyczek pozabankowych ciągle się rozwija. Również nie chodzi tutaj wyłącznie o cenę umowie i skalę działalności. Spółki z dziedziny dokonują coraz dużo szczegółowych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właściciela i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz umowę na udostępnienie firmie wiele lepszych danych.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli wydaje Ci się, że sprawdzenia odnoszą się wyłącznie do tych rejestrów – istniejesz w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej zawierają się autorskimi podstawami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – istnieje spora szansa, że pożyczkodawca będzie mógł sprawdzić jej przebieg.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w spółce Finbo Dębno , wyrażasz umowę na udostępnienie Twoich oddanych do 34 zewnętrznych podmiotów (w obecnym do łatwej konkurencji firmy). Finbo Dębno otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w tych podmiotach, którymi danymi się posługiwałeś oraz ewentualnie spłaciłeś ją na czas. Firmy podnoszą argument, że istnieje obecne niezbędne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak przekonanie takich informacji daje też duże pole do działalności analitycznej.
Inne sposoby weryfikacji

Od 2012 roku użytkownicy są okazję zawierania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą metodą potwierdzenia tożsamości jest w ostatnim fakcie przelew weryfikacyjny. Dzięki temu firmy pożyczkowe dowiadują się, na jakie dane osobowe został zarejestrowany rachunek bankowy. Lecz to podejście pamięta też nasze zalety. Grupa klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu ma mało czasu – a następnie użytkownik że się rozmyślić.

Dlatego stworzono innowacyjne sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z używaniem tych aplikacji nie musisz robić przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do bliskiej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Wykorzystując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszelkie dane połączone z Twoim kontem. Firma może zobaczyć Twoje przelewy, zobaczyć skąd masz pieniądze, kto jest Twoim pracodawcą i ile dajesz na miesięczne utrzymanie. To bardzo cenne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację finansową, lecz plus będzie mógł dobrze profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Dębno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments