Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to potężne założenia rewitalizacji przestrzeni otwartych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski poda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w współczesnej historii podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską i wyposażenie obiektów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a też oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura działać będzie małej społeczności do formie zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i zapewni bardziej popularną formę spędzania czasu wolnego, np. na ostatnim powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na około 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze wynikają z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w dziedzinie fizycznej, ekonomicznej i społecznej ubogich grupie i obszarów publicznych i prostych”.

– Środki na zastosowanie zadań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych stanowisk w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wówczas to program zmian w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł zyskać z dopłat UE ze powodu na wyczerpanie dostępnej alokacji. Już się to udało, z czego daleko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments