„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„MOMENT NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w współczesnej propozycji odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent informowała o przygotowaniach miasta na najkrótsze dni oraz bezpieczeństwie mieszkańców w istot dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła także o szukaniu właściwych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które z poniedziałku nie będą uczęszczać do nauk. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli bezpieczni. Dlatego też mamy wzmożone kontrole straży publicznej i władz w obecnych polach, w jakich mogą montować się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmów pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak podejść do migracji postaci z nowych państw, zwłaszcza tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w ciągłym dostępie z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po zakończeniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze pytali nie tylko o to, bądź jego nieobecność nie wpłynie na uszkodzenie działań sztabu, lecz jeszcze o ocenę moralną takiego zachowania. – Na refleksję i rozliczenia nadejdzie czas, i dajcie mi państwo obecnie na świeże reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments